קורס הכשרת מדריכי צלילה

הקו המנחה את בי"ס לי ים בהדרכה הוא כי "צלילה לומדים במים", אנו מעדיפים להשקיע בצולל עוד שעות תרגול במים על פני הרצאה ממושכת ומסורבלת בכיתה. כאשר הידע התיאורטי מגיע לצולל באמצעות המערכת הכוללת של SSI:
ספר הלימוד, יומן הצלילות, סרטי הדי.וי.די וכמובן שיעור הכיתה אשר משמש לחזרה נוספת על החומר והבהרת נקודות חשובות.
באמצעות השימוש בכל מערכת הלימוד הכוללת הצולל מקבל מידע תיאורטי יעיל, מדויק ובצורה קלה לזיכרון וכל זאת יחד עם שעות תרגול רבות בים ובבריכה.
במהלך הקורס, נבין כיצד להשתמש במערכת הלימוד הכוללת, ככלי עזר יעיל להעברת הקורסים אותם המדריך לעתיד ינהל. כמו כן, נלמד טכניקות הדרכה וכיצד להעביר את הידע האצור בקרב המדריך.

בקורס הכשרת המדריכים בבי"ס לי ים, המדריך יקבל את כל הכלים להכשרת צוללים אחראים ובטוחים בעצמם תוך שמירה על הנאת הצולל מהקורס.
המטרה שלנו כמנהלי בית ספר לצלילה היא להכשיר את הצוללים כך שהם ירצו לצלול וייהנו מהקורס עצמו ומהצלילה "כי אכפת לנו".
ערך זה אנו מנסים להנחיל למדריכים לעתיד במהלך קורס ההכשרה כולו משום שאין דבר חשוב יותר לדעתנו מצולל שנהנה לצלול.

נקודת המוצא, היא כי המועמד לקורס הכשרת מדריכים הנו צולל מנוסה ומיומן ובעל ידע תיאורטי נרחב כאשר במהלך הקורס נלמד כיצד להעביר את הידע לצולל בצורה הנוחה והידידותית ביותר.
בקורס נלמד כיצד להעביר את שיעורי הכיתה ושיעורי המים, להתגבר על מכשולי למידה במים ובכיתה וכיצד לנהל את הזמן בצורה היעילה ביותר.

המדריך לעתיד יידרש להפגין ידע תיאורטי (ניתן לעשות חזרה על כל החומר התיאורטי במהלך קורס ההכשרה עצמו) ומעשי ולעמוד במבחני ההסמכה.

השיעורים עצמם נעשים במרכז הצלילה, באווירה חמה ומשפחתית ומועברים ע"י עו"ד פיטוסי לי אור – צוללת משנת 96', עוסקת בהדרכה קרוב ל – 9 שנים וחיה ונושמת מיום לידתה את הצלילה.

תנאי קבלה:

  • בעל תעודת הצלה ועזרה לצולל במצוקה.
  • בעל תעודת החייאה ועזרה ראשונה בתוקף (במהלך השנה האחרונה).
  • טופס בדיקה רפואית לצלילה חתום על ידי רופא.
  • צולל ברמת דייבקון או מקביל.
  • בן 18 לפחות.
  • בעל ניסיון של 75 צלילות לפחות (רשומות וחתומות).